•  (534) 010-0444
  •  ayvaliksporkulubu@hotmail.com
Hakkımızda
       Kulübümüz, faaliyetlerine başladığı 2010 yılından bu zamana kadar sosyal sorumluluk ilkesi gereği özellikle Olimpik Spor Branşı olan Taekwondo sporu ile daha önce tanışmamış ve dezavantajlı aile çocuklarına yönelik düzenlenen Spor Bakanlığı, Valilik ve Spor İl Müdürlüğü projelerine destek vermektedir. Projeler kapsamında Bağyüzü, Çamoba ve Akçapınar köy okulları, Cihan Yorgun Ortaokulu, Aliçetinkaya Ortaokulu, 15 Eylül Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Ayvalık Ustalı İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi okullarında gerek okullara giderek gerekse mevcut antrenman salonumuzda yaklaşık 500 öğrenciye ücretsiz Taekwondo ve Dart spor eğitimleri verilmiştir.

      Ayvalık ilçemizde bugüne kadar kendi imkanları ve velilerimizin desteği ile 13 ayrı İller arası Şampiyona düzenleyen kulübümüz özellikle Olimpik bir spor branşı olan Taekwondo'nun gelişimine ve tanıtımına büyük katkı sağlamıştır.Yapılan şampiyonaların büyük bir kısmının hakem ücretleri, kupa ve madalya temini ve diğer organizasyon giderleri kulübümüzün öz imkanları ile karşılanmıştır.Bu düzenlenen organizasyonlara bugüne kadar Balıkesir, Kocaeli, İstanbul, İzmir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Sakarya, Bolu, Düzce, Muğla, Eskişehir, Edirne illerinden 32 kulüp ve yaklaşık 1.000 sporcu katılmıştır.

      Üstlendiğimiz Misyon gereği belirli sayıda durumu iyi olmayan aile çocuklarına ücretsiz Taekwondo eğitimi vermeye devam eden kulübümüz kurulduğu günden itibaren sporcularına vermiş olduğu spor eğitiminin yanı sıra Türkiye'de ilk defa uygulamaya başladığımız 'Değerler Eğitimleri' ile sporcularımızın aile ve sosyal hayatlarına katkı sağlamaktadır. Temizlik ve hijyen eğitimi, görgü kuralları, dini ve milli bayramlar hakkında kısa bilgiler, saygı kuralları, toplumsal kurallar, düzgün konuşma ve kendini ifade etme, büyüklere ve küçüklere davranış biçimleri, sosyal medya kullanımı ve zararları, sağlıklı beslenme, kanunlara uyma gibi birçok konuda her yaş grubuna ayrı olmak üzere kısa eğitimlerimize devam edilmektedir.

      Kulübümüzde eğitime başlayan her sporcuya (en az 6 yaş) kulüp lisansı çıkartılmakta ve her sporcumuz lisanslı sporcu olma şansını elde etmektedir. Her yaş grubuna ayrı olarak oluşturulan gruplarda eğitimlerine başlanan sporcularımızın Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından belirlenen Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında kuşak sınavları yapılmakta başarılı olan sporcularımız bir üst kuşağa geçmektedir.Kuşak seviyeleri yükselen sporcularımızdan yetenekli olanlar tespit edilerek ailelerinin de onayı alınmak sureti ile daha profesyonel eğitim aldıkları müsabaka gruplarına alınmakta bu gruplarda çalışmalarına daha sıkı bir şekilde devam etmektedirler.

      Kulübümüzde Taekwondo branşının yanı sıra Dart, Bocce ve Halk Oyunları branşlarının da tescili yapılmış olup ilerleyen zamanlarda bu branşlarda da eğitimlerimize devam edilmesi planlanmaktadır. Kulübümüzde 2.Kademe Dart, 1.Kademe Taekwondo ve 1.Kademe Bocce Antrenörlük belgelerine sahip Duygu SERSAN ve 2.Kademe Taekwondo Antrenörlük belgesine sahip Yağmur BAYSAL ve Mustafa ÇAVUŞ sözleşmeli olarak görev yapmaktadır.

     Dünya genelindeki salgın hastalık (pandemi) nedeni ile 2019 Mart ayından itibaren çalışmalarımız zaman zaman kesintiye uğramıştır. Katılmayı planladığımız Uluslararası ve Ulusal maçların iptal edilmesi ve Dünya genelinde olduğu gibi birçok sporcunun spora ara vermesi nedeni ile 123 olan sporcu sayımız maalesef 50 ye kadar gerilemiştir.

     2022 yılı itibarı ile pandeminin etkilerinin azalması, aşılanma oranlarının yükselmesi ve kısıtlamaların kalkması ile çalışmalarına hız vermiş olan kulübümüz başta müsabık sporcularımız olmak üzere gruplarımızda kayıtlı olan diğer sporcularımızın antrenmanları her yaş grubuna özel gün ve saatlerde devam etmektedir.
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır