•  (534) 010-0444
  •  ayvaliksporkulubu@hotmail.com
Ulusal Başarılarımız
Ulusal Başarılarımız
        Kurulduğu 2010 yılından itibaren başarı grafiği giderek artan kulübümüz 2010-2011 ve 2012 yıllarında İller arası ve İl şampiyonalarında kazandığı 17 takım kupası ile Balıkesir ilinin Taekwondo branşında en başarılı kulüpleri arasına girmeyi başarmıştır. Bu hızlı ve istikrarlı ilerleme sayesinde 2012 yılında Hakan BAYTOK ve 2013 yılında Sinan SONKURT Türkiye 5.si olarak büyük bir gurur yaşatmıştır. 

       
Kulübümüz, katılmış olduğu şampiyonalarda birçok madalyası bulunan ve 2012 yılında İzmir'de düzenlenen Uluslararası şampiyonada Bronz madalyanın sahibi olan Emre SÜRÜCÜ ile başarı grafiğini yükselterek 2013 yılında Gençler kategorisinde büyük bir başarıya imza atmış Mustafa ÇAVUŞ ve Emre SÜRÜCÜ ile Türkiye 3.lüğü elde etmiştir.

       
Derece yapmanın çok zor olduğu Minikler kategorisinde 2014 yılında sporcumuz Lara İNCE ile  5 tur maç geçerek Türkiye Şampiyonluğu elde eden kulübümüz, daha sonra 2015 yılında yine minikler kategorisinde 6 tur maç geçen sporcumuz Emircan YAPICI ile, Balıkesir ilimize ve Ayvalık ilçemize 2 yıl üst üste Türkiye Şampiyonluğu getirerek ulaşılması zor bir başarıya imza atmıştır.

       
2016 yılında yapılan Anadolu Yıldızlar ligi yarışmalarında il birincisi ve daha sonra grup birincisi olarak  Türkiye Finallerine Emircan YAPICI ve 2017 yılında Anadolu Yıldızlar ligi Türkiye Finallerine Oğuzhan SÜME katılmayı başarmış ve Ulusal başarılarımıza bir yenisini daha eklemişlerdir.2016 yılında Eskişehir'de yapılan Okullar Türkiye Birinciliği yarışmalarına Balıkesir ilimizi temsilen tek başına katılan Emircan YAPICI Türkiye 5.si olarak Balıkesir Taekwondo'su adına bir ilke imza atmayı başarmıştır.

      2010 - 2019 yılları arasında Anadolu Yıldızlar Ligi ve Okullar Türkiye Birinciliği maçlarında birçok defa il birincisi olan sporcularımız grup maçlarına katılmış ve grup maçlarından çıkarak Türkiye Finallerine Yağmur BAYSAL, Hakan BAYTOK, Sinan SONKURT, Emircan YAPICI, Emre SÜRÜCÜ, Ecenur TOP, Oğuzhan SÜME isimli sporcularımızla katılmayı başararak birçok büyük kulüp sporcularını geride bırakmıştır.
 
      2019-2020 döneminde resmi kurum yetkilileri ile yaşanan (ilgisizlik, başarıyı sahiplenme, halk eğitim kurslarının açılmaması, ilçe spor müdürlüğü salonunda mobing ve saat kısıtlaması) sorunlar nedeni ile okullar il şampiyonaları maçlarına kulüp olarak katılmadık.
     
      2020 Yılında Antrenörümüz ve Milli Sporcumuz Yağmur BAYSAL Türkiye Açık Uluslararası Taekwondo şampiyonasında Büyükler kategorisinde Ülkemizi temsil etmiş ilk turda Bulgar rakibini yendikten sonra 2. Tur da ülkemiz adına yarışan başka bir milli sporcuya yenilerek şampiyonaya veda etmiştir. 

      2022 yılı kulübümüz açısından uzun zaman sonra Türkiye derecesi elde etmiş olduğumuz bir yıl olarak kayıtlara geçti. Sivas ilimizde yapılan Yıldızlar Türkiye şampiyonasında 61 kg da Mehmet Kerim ÖZTÜRK ile gelen Türkiye Üçüncülüğü ve Ömer Faruk Altuntaş ile gelen Türkiye 8.liği yapmış olduğumuz düzenli ve disiplinli çalışmalarımızın meyvesi olarak kendini gösterdi.

     Sporcularımız Mehmet Kerim Öztürk ve Ömer Faruk Altuntaş ilçe tarihinde bir ilk olarak 7-9 Ekim 2022 tarihlerinde Konya'da yapılan Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerine katılarak Balıkesir ilimize ve Ayvalık ilçemize büyük bir sevinç ve gurur yaşatmışlardır. 

     2023 yılında da 2022 yılında olduğu gibi Yıldızlar kategorisinde sporcumuz Ecrin SEVİM ile Türkiye Üçüncülüğü elde ederek Türkiye derecesine sahip sporcularımıza bir yenisini daha eklemenin haklı gururunu yaşadık. Ecrin SEVİM Bursa ilinde yapılan ve yaklaşık 4000 sporcunun mücadele ettiği Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Taekwondo şampiyonasında sıkletinde 5 tur maç geçerek Türkiye Üçüncüsü olmuştur.

    
Sporcularımız Ecrin SEVİM ve Ali KAYAŞ  27-28 Eylül 2023 tarihlerinde Konya'da yapılan Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerine katılarak Balıkesir ilimize ve Ayvalık ilçemize büyük bir sevinç ve gurur yaşatmışlardır. 

     Kulübümüz 
Ulusal maçlarda kazandığı toplam 113 takım kupası ve sporcularımızın kazandığı 1500 den fazla bireysel madalya ile Balıkesir il genelinde Amatör spor kulüpleri içerisinde ilk sıralardadır.Sporcularımız sayısız il birincilikleri almış ayrıca iller arası yapılan gerek özel gerekse resmi maçlarda birçok madalya kazanmıştır.

      Faaliyetlerini Ayvalık Belediyesi Spor ve Eğitim Merkezi ve Ayvalık İlçe Spor Müdürlüğü içerisinde bulunan Taekwondo salonunda sürdüren kulübümüz aktif lisanslı yaklaşık 130 sporcu ile Ayvalık ilçesinde amatör spor kulüpleri içerisinde almış olduğu ulusal başarılar ve lisanslı sporcu sayısı olarak ilk sırada yer almaktadır.
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır