•  (534) 010-0444
  •  ayvaliksporkulubu@hotmail.com
Başkanımız
      Ayvalık Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Volkan SERSAN 1978 İstanbul doğumludur. Evli ve iki kız çocuğu babası olan SERSAN, Kocaeli Üniversitesi End. Elektronik ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunudur. Aynı zamanda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi / Spor Yöneticiliği bölümünde Tezli Yüksek Lisansını tamamlayarak Spor Yöneticiliği alanında akademik kariyerini devam ettirmektedir.

      SERSAN, 2017 yılında Türkiye Taekwondo Federasyonu yönetim kurulu kararı ile seçilmiş olduğu Gençler Milli Takım Antrenörlüğü görevine halen devam etmektedir.Aynı zamanda Kulübümüzün Taekwondo branşında 4.Kademe Baş Antrenörlük belgesine sahip ve Siyah Kuşak 5.Dan seviyesinde antrenörüdür.Ayrıca Dart branşında 2.Kademe ve Bocce Branşında 1.Kademe Antrenörlük belgesi sahibidir. 2012 yılında Güney Kore Seul'de yapılan Uluslararası Antrenörlük (3th Class Instraction Course) kursunu başarı ile tamamlayan Balıkesir ilimizin ilk Uluslararası antrenörüdür. 1-2 Nisan 2016 tarihlerinde Almanya / Köln-Bonn da düzenlenen Avrupa Taekwondo Birliği Antrenörlük kursunu da (Etu Coach Course) bitiren SERSAN aynı zamanda Dünya Taekwondo Merkezi (Kukkiwon-World Taekwondo Headquartes) tarafından verilmiş olan Siyah Kuşak 4.Dan belgesi sahibidir.

      Taekwondo sporuna 1992 yılında, Avrupa Şampiyonu ve Dünya İkincisi  Doç.Dr. Nusret RAMAZANOĞLU hocamızın yanında başlamış, 2000 yılında ilk olarak Aday Hakem olmuş daha sonra 2002 yılında vatani görevini bitirdikten hemen sonra 1.Kademe Antrenörlük kursunu da tamamlayarak hakemlikten sonra antrenörlük kariyerine de başlamıştır.2002 yılında İl Hakemi ve 2004 yılında Ulusal Hakem kursunu bitirerek Türkiye Şampiyonalarında görev yapmaya başlamıştır.Uzun yıllar Kocaeli ve Balıkesir'de İl hakem kurulu başkanlığının yanı sıra aktif hakemlik ve antrenörlük yapan SERSAN birçok hakem adayına (katılacakları kurslar öncesi) destek olmak için çeşitli zamanlarda Balıkesir ilinde eğitimler vermiştir.İşlerinin yoğunluğu sebebi ile 2014 yılında hakemliğe ara vererek Antrenörlük yapmaya devam etmiştir.

      1995-2006 yılları arasında ticaret ile uğraşan ve aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübünde Cemal TEMEL hocamızın yanında sırasıyla sporculuk ve Yardımcı Antrenörlük yapan SERSAN, daha sonra 2006 yılında Balıkesir'in Ayvalık ilçesine yerleşip 2008 yılında başlamış olduğu Taekwondo eğitimlerini 2010 yılında Ayvalık Spor Kulübü'nü kurarak devam ettirmiştir.İlk önce Ayvalık içerisinde eski bir balıkhaneyi spor salonuna çevirerek çalışmalarına başladıktan sonra 2009 yılında İlçe Spor Müdürlüğünün talebi ile kapalı spor salonu içerisinde bulunan ısınma salonlarından birinde spor eğitimine devam etmiştir. 

      Kulüp çalışmalarının yanı sıra Ayvalık ve Gömeç ilçelerinde birçok okulda kariyer günleri etkinlikleri kapsamında 8. 11. ve 12. sınıf öğrencileri ile bir araya gelmiş ve mesleki tecrübelerini gençlerimizle paylaşma fırsatına sahip olmuştur.Sporcularının almış olduğu başarılar ve sporcularla birlikte aileler için düzenlemiş olduğu kültürel ve sosyal etkinlikler hem Ulusal hemde yerel basında birçok defa geniş yer almıştır. SERSAN spor eğitiminde getirmiş olduğu farkındalık ile Uluslararası ve Ulusal başarı elde etmiş birçok sporcunun yetişmesini sağlayarak Balıkesir ilinde özellikle Taekwondo branşında ilklere imza atmayı başarmıştır.

      SERSAN çocuklara ve gençlere vermiş olduğu spor eğitimlerinin yanı sıra spor bilimleri alanında yayınlanmış olan Uluslararası Akademik çalışmaları ile de Türk Sporuna hizmet etmeye devam etmektedir.
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır