•  (534) 010-0444
  •  ayvaliksporkulubu@hotmail.com
Uluslararası Başarılarımız
Uluslararası Başarılarımız
      Kulübümüz ilk Uluslararası maç tecrübesine 2011 yılında Edirne'de yapılan Ters Lale Uluslararası Taekwondo şampiyonası ile başlamıştır.Yunanistan, Bulgaristan, İran ve Ülkemizden yaklaşık 400 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada Yağmur BAYSAL Altın madalya, Emre SÜRÜCÜ Gümüş madalya ve Elif Sena KALKAN Bronz madalya kazanmıştır.  

      2012 yılında Almanya'da yapılan ve Avrupa'nın en büyük organizasyonlarından olan International Berlin Open şampiyonasına katılan sporcularımızdan Hakan BAYTOK ile Gümüş, Mustafa Can KALKAN ile Bronz madalya kazanarak yurtdışındaki ilk maçımızdan da güzel bir sonuç alarak ülkemize döndük.

      2013 yılında Almanya'da düzenlenen International  Berlin Open ve International Stuttgart Schwarzwald Taekwondo Pokal şampiyonalarına bay bayan toplam 11 sporcu ile katılan kulübümüz Hakan BAYTOK, Ahmet Sefa Şişecioğlu, Ecenur TOP, Ramize Sultan KURT, Uğurcan GÜNAYDIN, Ediz GÖK, Ayşin İMRENCE, Onurcan ERDEM, Serkan ÇELEN, Özdem KIRMIZISAKAL, Esmanur SARIŞEN ile 3 birincilik kupası, 3 ikincilik madalyası, 1 üçüncülük madalyası ve genel klasmanda 5.lik kupasının sahibi olan kulübümüz sporcuları göğsümüzü kabartmıştır.


      2014 yılında Bosna Hersek'te düzenlenen International Bosnia Open şampiyonasına Mustafa GÜNAY, Ahmet Sefa ŞİŞECİOĞLU ve Ecenur TOP ile katılan kulübümüz 2 kategori ve 4 ayrı sıklette kazandığımız 6 madalya ile takım olarak 3.olan kulübümüz yurtdışı başarılarına bir yenisini daha eklemiştir.

      2014 yılı Kulübümüz açısından ilklere sahne olan bir yıl olmuştur. Güney Kore'nin Seul şehrinde 87 ülkeden 3.000 den fazla sporcunun mücadele ettiği Kore Open Uluslararası şampiyonasına sporcumuz Serhat GEDİZ ile birlikte Türkiye'den katılan tek spor kulübü olmanın haklı gururunu yaşayarak bir ilke daha imza atmıştır. İlk turda Koreli rakibimizi geçtikten sonra 2.turda Japon rakibimize elenmemize rağmen yaşamış olduğumuz bu büyük tecrübe sonraki yıllarda elde edeceğimiz daha büyük başarılarında adeta habercisi niteliğindedir.
     
       Başarıları artarak devam eden kulübümüzün 2016 yılında katılmış olduğu Minikler Avrupa Şampiyonasında Beyzanur ÖZDEMİR ve Elif DEMİRHAT ile Avrupa 3.lüğü kazanması bizlere büyük bir sevinç ve gurur yaşatmış ve başarı grafiğimiz yükselmeye devam etmiştir.

       2017 yılına geldiğimizde ise iki sporcumuzun ismi öne çıkmıştır. 38 ülkeden 965 sporcunun mücadele ettiği 15. International Berlin Open ve 7 ülkeden 380 sporcunun mücadele ettiği Stuttgart / Nagold 24. International Schwarzwald Open şampiyonalarına katılan sporcularımız Emircan YAPICI ve Onur KOÇ, Berlin'de LK1 klasmanında yapmış oldukları 8 maçın 7 sinde galip gelmiştir. Emir Can YAPICI sıkletinde Şampiyon olmayı başarırken, Onur KOÇ ise şampiyonayı Üçüncü tamamlamıştır. Stutgart'ta ise sporcularımız Yıldızlar kategorisinde LK1 klasmanında sıkletlerinde 3 er maç alarak Birincilik kupasının sahibi olmayı başarmışlardır.


      Başarılara doymayan kulübümüz, 2018 yılında ilk olarak Belçika'da yapılan ve yetiştirdiği birçok sporcu ile Belçika milli takımına büyük katkı sağlayan Sevdet AKGÜL hocamızın misafiri olarak 1 haftalık ortak kamp sonrası TVSH Open şampiyonasına katılmıştır.Sporcularımız burada Emircan YAPICI ile Altın, Ayşe Naz ÇIĞ ve Nilgün PALABIYIK ile Gümüş, Aleyna Beyza İRLAN ile Bronz Madalya kazanmıştır. 

      Kulübümüz 2018 yılında Belçika'dan hemen sonra Yunanistan'ın Atina şehrinde yapılan ve Avrupa Şampiyonalarına kota veren International President Cup'ta Emircan YAPICI ile en önemli Uluslararası başarımıza imza atmıştır. Sıkletlerinde favori gösterilen Rus, Yunan ve yine Rus rakiplerini yenerek 55 kg Gençler kategorisinde Çeyrek Finale kadar yükselerek bu sıkletteki bütün hesapları adeta alt üst etmiş ve birçok ülkenin genel sıralamada puan kaybetmesini sağlamıştır. Sporcumuz Çeyrek Final maçında karşılaştığımız İtalyan rakibine 7-4 yenilerek Avrupa Şampiyonası kotasına üzücü bir şekilde veda etmiştir.

      Kulübümüz kurulmuş olduğu 2010 yılından bu zamana kadar sporcularımızla birlikte hem yurtdışı maç tecrübemizi geliştirmek hem de farklı ülke milletlerini ve kültürlerini yerinde görebilmek için  
Almanya, Hollanda, Fransa, Polonya, Luxemburg, Belçika, Çekya, İsviçre, Bosna Hersek, Yunanistan, Güney Kıbrıs, Güney Kore, Lihtenştayn, Bulgaristan ve İspanya gibi ülkelere bir çok kez gitmiştir.  

       Kulübümüz sporcuları bugüne kadar 13 Uluslararası takım kupası ve kazandıkları 100 den fazla uluslararası madalya ile Balıkesir il genelinde Amatör spor kulüpleri içerisinde Uluslararası başarıda ilk sıralardadır. 
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır