•  (534) 010-0444
  •  ayvaliksporkulubu@hotmail.com
Mayıs 2024 kuşak sınavı
     Değerli velimiz ve sevgili sporcular ; Türkiye Taekwondo Federasyonumuz tarafından her yıl Ocak Mayıs ve Eylül aylarında ülkemiz genelinde kuşak sınavları yapılmaktadır.Ayvalık Spor Kulübü olarak bizlerde kuşak sınavı talimatı gereği Ocak Mayıs ve Eylül aylarının hemen başında kuşak sınavlarımızı yapmaktayız.
                  
     Kuşak sınavına girmek zorunlu değildir.Ancak Taekwondo sporcusunun bir üst kademe (kuşak) seviyesine geçebilmesi için kuşak sınavına katılması ve en az 70 puan alması gereklidir.

     Sınav içeriği; sporcunun salonda öğrenmiş olduğu temel teknikler, pumse, ayak vuruş teknikleri ve el vuruş teknikleri gibi uygulama sınavı, genel kültür ve taekwondo hakkında bilgileri içeren sorulardan oluşan sözlü sınavı olarak iki kısımdan oluşur. Sporcular temel teknik ve pumseden başarılı olamadıkları durumlarda sözlü sınavlara alınmazlar.

     Sporcularımızın bilmesi gerekli olan ve sözlü sınavında çıkacak olan bilgiler web sayfamızın sağ üst köşesinde bulunan belgeler kısmındadır.Buradan bilgisayarınıza veya cep telefonunuza indirerek sporcularımızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.

     Sporcularımızın kuşak sınavına katılabilmesi için formlar kısmında bulunan kuşak sınavı başvuru formunun doldurulup sınav ücreti ile birlikte duyurular kısmında belirtilen son başvuru gününe kadar teslim edilmesi gereklidir.(Sınav ücretleri kulübümüzün resmi hesabına yatırılabilir)
                 
     Sınavlar özellikle yaşı küçük sporcularımız için ( 6-9 yaş ) çok zorlayıcı değildir.

     Bütün sporcularımıza şimdiden gönülden başarılar dileriz.
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır