•  (534) 010-0444
  •  ayvaliksporkulubu@hotmail.com
TAEKWONDO
        Kulübümüzde Türkiye Taekwondo Federasyonun belirlemiş olduğu kriterler çerçevesinde Gençler Milli Takım Antrenörü olarak görev yapmakta olan Volkan SERSAN nezaretinde profesyonel olarak Taekwondo sporu eğitimi verilmektedir.Vermiş olduğumuz eğitimlerden 6 yaşını doldurmuş ve daha büyük bütün çocuklarımız yararlanabilmektedir.

       Kulübümüzde Taekwondo eğitimine başlayan her sporcuya (en az 6 yaş) kulüp lisansı çıkartılmakta ve her sporcumuz lisanslı sporcu olma şansını elde etmektedir. Her yaş grubuna ayrı olarak oluşturulan gruplarda eğitimlerine başlanan sporcularımızın Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından belirlenen Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında kuşak sınavları yapılmakta başarılı olan sporcularımız bir üst kuşağa geçmektedir.

       Kuşak seviyeleri yükselen sporcularımızdan yetenekli olanlar tespit edilerek ailelerinin de onayı alınmak sureti ile daha profesyonel eğitim aldıkları müsabaka gruplarına alınmakta bu gruplarda çalışmalarına daha sıkı bir şekilde devam etmektedirler.

       Müsabaka grubu sporcularımız gerek il içi gerekse iller arası resmi ve özel maçlara götürülmek kaydı ile müsabaka tecrübeleri arttırılmaktadır.Daha sonra kuşak seviyesi ve yaşı tutan sporcularımızın Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından Ülkemizin çeşitli illerinde düzenlenen Türkiye şampiyonalarına katılmaları sağlanarak Uluslararası özel ve resmi şampiyonalar için maç tecrübeleri arttırılmaktadır.

       Müsabık sporcularımızdan yetenekli olan sporcular ailelerinin imkanları dahilinde Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yapılan Open, Multi Games, President Cup adı altında düzenlenen özel ve resmi maçlara götürülmekte maçlar sonrası kalan günlerde çevre ülke şehirleri gezdirilerek hem spor hemde sosyokültürel anlamda gelişimlerine katkı sağlanmaktadır. 
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır
Copyright 2021 - Ayvalık Spor Kulübü - Hakları Saklıdır